Eurolimitin perintä?:

Hjjklo9

Onko kokemuksia?Laina3500e lyhennys400e. Voikohan saada sovittua pienempää erää? Sama homma suomentililuoton kanssa 2400e ja lyhennys 300e._juu tyhmä oon mietin vaan et olettekosaanneet sovittua pienempää erää vaikka perinnän kans? .

3

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sopimustehtynä

      Neuvon päästämään perintään. Saa tehtyä sopimuksen 30 erään. Näin pääset lainasta eroon ja melko kohtuu ajassa. Kuluja toki tulee, itsellä erä eurolimiitin perinnän kanssa tehty 192€/kk. Maksusuunnitelman saa tehtyä verkkopalvelun kautta itse. Tästä kovin vähän tietoa keskustelusta löytyy, toivottavasti tästä on apua. Odottele siis rauhassa että menee perintään ja teet maksusopimuksen. Ei tule merkintää luottotietoihin vaikka tuo perintään siirtyminen viekin jonkin aikaa.

    • Jklöp0

      Kiitos vinkistä pelottaavain päästää perintään.Makseien nyt jonku aikaa ku pystyn, mietin vielä et jos toisen nuista päästäis perintään sillä on muitaki lainoja._ kauanko meni ennenku siirtyi perintään?

    • Lisäätietoa

      Kolmisen kuukautta kesti alkuperäisestä eräpäivästä kun siirtyi. Niin pelotti minuakin mutta älä turhaan pelkää. Perinnästä tulee maksuvaatimus koko summasta kun laina on ensin irtisanottu. Kun teet maksusuunnitelman niin ensimmäisen erän siitä saa kuukauden päähän. Saat näin sillä aikaa makseltua muita lainoja kun odotat että siirtyy perintään. Kuluja tulee mutta niin tulee siitäkin kun makselet noita ryöstölyhennyksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe